Přeskočit na obsah, Přeskočit na navigaci, Mapa stránek
ALT + 0 Úvodní stránka
ALT + 1 Kontakt na obecní úřad
ALT + 2 Úřední deska obce
ALT + 3 Dokumenty obce
ALT + 4 Informace o obci
ALT + 5 Prohlášení o přístupnosti

ZPRÁVY

ze dne 01. 04. 2020

(pro přečtení celé zprávy na ni klikněte)

ÚŘEDNÍ DESKA OBCE - nově ...
vyvěšeno: Obec Dolní Rožínka - Obecně závazné vyhlášky č. 1/2020, 2/2020 a 3/2020 Mikroregion Bystřicko - Návrh rozpočtu 2020 Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - Aukční vyhláška Ministerstvo zdravotnictví - Mimořádné opatření - nákupní doba pro seniory

ÚŘEDNÍ DESKA OBCE Vláda ČR - Usnesení ...
vlády ČR ze dne 15. 03. 2020 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - Informace k vyhlášení nouzového stavu Ministerstvo práce a sociálních věcí - Informace ke koronaviru a pracovněprávním souvislostem

Dle nařízení vlády ČR č. ...
87/2020 platí omezení úředních hodin na všech úřadech. Nové úřední hodiny obecního úřadu Dolní Rožínka (až do odvolání): PO, ST 9:00 - 10:00, 14:00 - 16:00 Pokud můžete, vše vyřizujte telefonickou nebo elektronickou cestou.

Dle nařízení vlády ČR ...
č. 72/2020 je knihovna až do odvolání uzavřena.

Vláda ČR usnesením č. 98/2020 ...
doporučuje všem osobám starším 70ti let NEVYCHÁZET mimo svá obydlí. Pokud je vám 70 a více let a nemáte se na koho obrátit, můžete si nechat nakoupit základní potraviny a nezbytné léky. Objednávky přijímáme ve všední dny vždy od 8 do 10 hodin na telefonu 566 567 133.

ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY POŠTA DOLNÍ ROŽÍNKA PO ...
- PÁ 8:00 - 13:00 hodin Důchody vyplácené v hotovosti budou z důvodu bezpečnosti seniorů doručovány ve výplatní dny přímo do místa jejich bydliště.

Všichni občané mladší 50ti let ...
obdrží dnes 31. 3. 2020 do svých poštovních schránek pratelné látkové roušky. Jedná se o jinak šitý typ roušky, do které lze případně vložit filtr. Kdo nedostal žádnou roušku nebo kdo by potřeboval další, na obecním úřadě je ještě k dispozici cca 50 ks.

!!! JEN ROUŠKA NESTAČÍ !!! 1. ...
Když budete roušky šít a nosit, nezapomeňte, že po použití je potřeba je vyprat v horké vodě a ideálně i přežehlit. 2. 100% OCHRANA = ZŮSTAT DOMA! 3. Pokud už musíte ven, na nákup atd. vezměte si také jednorázové úklidové rukavice, ty sundejte v chodbě nebo v předsíni až potom, co si tam sundáte a uložíte i svrchní část oblečení (bundy, čepice apod.), i ty mohou být kontaminované. Ideální je se převléknout po návratu domů do domácího oblečení a nechodit ve stejných věcech venku a doma.

4. Na pobyt mezi lidmi ...
je dobré se kromě roušky a rukavic vybavit i brýlemi. 5. Po návratu domů si otřete dezinfekcí nebo jen vodou s kapkou Sava mobilní telefon. Ten má dnes většina z nás neustále u sebe a telefonujeme všude. 6. Myjte si doma důkladně ruce - po prvním mytí po návratu domů si je utřete do jednorázových papírových utěrek a ty házejte do odpadkového koše nebo pytle. 7. Při pobytu doma už si klidně utírejte ruce do látkových ručníků, ty často perte. Dobré je sušit v sušičce.

Vzhledem k nouzovému stavu v ČR ...
je možné poplatky za odpad, psa a kabelovou televizi platit až do 30. 4. 2020. - Prosíme občany, aby platili především bezhotovostně převodem na bankovní účet č. 2526751/0100. Jako variabilní symbol uveďte prosím své číslo popisné. - Pokud musíte platit v hotovosti, pak na obecním úřadě v pondělí a ve středu 9:00 - 10:00, 14:00 - 16:00 hod.

POPLATEK ZA KOMUNÁLNÍ ODPAD: 400,- ...
Kč za osobu POPLATEK ZA PSA: v rodinném domě 40,- Kč (další pes 60,- Kč), v bytě 200,- Kč (další pes 500,- Kč)

Od poplatku za odpad jsou ...
osvobozeni poplatníci: a) každé třetí a další nezaopatřené dítě v domácnosti do 18 let (případně až do 26 let, pokud tyto děti studují); b) kteří dovrší v daném roce 80 let a starší; c) kteří mají trvalý pobyt na ohlašovně a v obci se prokazatelně nezdržují; d) kteří se dlouhodobě (více jak 9 měsíců) pohybují mimo území České republiky; e) děti pobývající v ústavech péče a dětských domovech, osoby v domovech pro zdravotně postižené, domovech pro seniory (např. Mitrov), domovech se zvláštním režimem nebo v chráněném bydlení.

KABELOVÁ TELEVIZE - MINI NABÍDKA: 500,- ...
Kč KABELOVÁ TELEVIZE - STANDARD NABÍDKA: 1200,- Kč V případě nezaplacení poplatku za televizi do konce dubna bude přípojka odpojena. Nové zapojení je zpoplatněno.

MUDr. Hruška bude až do odvolání ...
ošetřovat pouze objednané pacienty. Telefon pro objednání: 731 756 960

MUDr. Kroupová ordinuje až do odvolání ...
pouze v ambulanci v Bystřici nad Pernštejnem. PO, ST, PÁ: 7 - 12 hodin ÚT, ČT: 8 - 12 hodin Očkování, preventivní prohlídky, kontroly se provádět nebudou. V případě akutních případů (kašel, rýma, teplota) kontaktujte tel. 566 688 211

MUDr. Milan Lukáš ošetřuje v Dolní ...
Rožínce jen předem objednané pacienty - tel. 566 567 144. Preventivní péči ani posudkové prohlídky až do odvolání neprovádí. Osoby, na které se vztahuje karanténa a zároveň mají klinické příznaky, ať kontaktují přímo krajskou hygienickou stanici tel. 567 564 551 nebo linku 112.

MUDr. Soňa Petrová, Bystřice nad ...
Pernštejnem Telefonická konzultace s akutními potížemi: po, st, čt 8.00 - 10.00 hod. Vyšetření možné až po domluvě. Preventivní péče prozatím zrušena. Zdravé! těhotné: út 7.00 - 12.00 hod.

MUDr. Trávníček oznamuje, že po dobu ...
karantény nebude ordinovat v Dalečíně. Bude ordinovat jen v Bystřici n.P. a to i v ordinačních hodinách Dalečína.

Nemocnice Nové Město na Moravě Vstup ...
do areálu pouze hlavním vchodem, kde bude každý příchozí pacient osloven personálem. Vstup do areálu pouze s rouškou či šátkem. Platí omezený provoz. Probíhají jen akutní operace a jiná neodkladná vyšetření. Do areálu již nezajíždí autobusy městské hromadné dopravy Nové Město na Moravě, zastávka je nad nemocnicí.

Bystřice nad Pernštejnem Městský úřad v Bystřici ...
nad Pernštejnem omezil rozsah úředních hodin na pondělí a středu od 8,00 do 11,00 hodin. Poliklinika Bystřice nad Pernštejnem pracuje v mimořádném režimu. Je zcela uzavřena rehabilitace, poskytována je pouze omezená ambulantní péče.

Na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ...
ČR je až do odvolání UZAVŘENA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A ŠKOLNÍ DRUŽINA. Bližší informace jsou zveřejněny na stránkách školy - www.zsdr.cz

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY pro ...
školní rok 2020/2021 proběhne v dubnu ve zvláštním režimu, BEZ OSOBNÍ PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ ve škole. Rodiče pouze doručí do školy v době od 1. 4. do 20. 4. 2020 Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání, Zápisní list a Souhlas se zpracováním osobních údajů - a to buď poštou, předáním dokumentů hospodářce školy nebo osobně řediteli v pondělí 6. dubna v době od 9 do 11 hod. Bližší informace i požadované dokumenty jsou na internetových stránkách školy www.zsdr.cz

Životní jubileum v dubnu 2020 ...
slaví: Kadaníková Marie, Halászová Božena Srdečně blahopřejeme, přejeme pevné zdraví, spokojenost a pohodu do dalších let.

Dům s pečovatelskou službou Dolní ...
Rožínka přijme pro dopravu a údržbu pracovníka na částečný úvazek. Nástup dle domluvy, řidičský průkaz podmínkou. Kontakt pro zájemce - 606 425 900

Dům s pečovatelskou službou Dolní ...
Rožínka hledá DOBROVOLNÍKY na rozvoz obědů - 2 hodiny denně. Telefon: 606 425 900

Celá Česká republika přechází na nový ...
standard pozemního vysílání DVB-T2. Mluví se o tom v rádiu i v televizi a týká se to i obecní kabelové televize. DVB-T2 programy již nyní naladíte, jsou ve vysílání. Kdo má novější televizor, již nyní je může bez potíží sledovat. V názvu mají označení T2, např. ČT1 HD T2, Šlágr TV T2 apod. POKUD JE NA SVÝCH TELEVIZORECH NEVIDÍTE ANI NENALADÍTE, JE TŘEBA, ABYSTE SI KOUPILI NOVOU TELEVIZI NEBO SET-TOP-BOX.

V DVB-T2 nyní naladíte: - 23. kanál ...
(490 MHz) – Přechodová síť 13 – programy Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova 2, Prima Comedy, Joj Family, TV Rebel, TV Relax, Polar, regionální televize - 26. kanál (514 MHz) – Přechodová síť 11 – programy ČT1 HD, ČT2 HD, ČT24 HD, ČT Sport HD, ČT:D/Art HD, rozhlasové stanice - 28. kanál (530 MHz) – Přechodová síť 12 – programy Nova, Nova Cinema, Prima Love, Prima Zoom, Prima Max, Prima, Prima Cool, Prima Krimi, Óčko, Óčko Star, Šlágr 1, Šlágr 2, Barrandov+, Kino Barrandov, TV Barrandov, Barrandov Krimi, Barrandov News, Noe TV

Tyto zprávy jsou automaticky generovány z Infokanálu Dolní Rožínka.